Почина Луис Андерсон еден од најдобрите светски комичари

By

Луис Андерсон, актер, комичар, писател и водител кој освои три Еми награди, починал во петокот во Лас Вегас од компликации поврзани со рак. Андерсон имал 68. години, а веста за Си-Ен-Ен ја потврди неговиот публицист Глен Шварц.
Неговата кариера траеше 30. години, а многумина го сметаа за еден од најдобрите светски комичари.

dobivaj vesti na viber

Comedy Central го рангираше меѓу 100-те најдобри стенд-ап комичари на сите времиња.
Тој се претстави пред пошироката публика во 1999. година со учество во играта Family Feud.
Тој исто така глумеше во серијата Baskets создадена од Луис Ц.К.
Лани го привлече вниманието со изјавата дека изгубил повеќе од 15. килограми за време на пандемијата.

Ќе ви се допадне

https://animeflix1.com/. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

SK8 the Infinity (Dub)

ANIMEFLIX BANANA FISH Episode 22

animes online SK8 the Infinity

Death Note

free anime The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

tải go88