Поради болеста на Брус Вилис се зближија бившата и сегашната сопруга на актерот

Актерот Брус Вилис кој во март годинава објави дека става крај на својата долгогодишна кариера откако му беше дијагностицирана афазија, секој момент од го поминува со своето семејство.

dobivaj vesti na viber

Извор близок до семејството открива дека неговото семејство знае дека Брус нема да биде вечно тука. Ема Хеминг и Деми Мур, сегашната и бившата сопруга на Брус, се зближиле уште повеќе и заедно му помагале на актерот да му го олеснат животот со болеста.

„Таа ја користи секоја прилика да помине време со него. Ако не е со него, тогаш се јавува на телефон само за да го слушне гласот на Брус”, рекол споменатиот извор.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by tallulah (@buuski)

Месеците откако актерот ја откри својата битка со болеста која ги напаѓа неговите когнитивни способности станаа и тешки и драгоцени за семејството Вилис, а сите се обидуваат да не пропуштат ниту еден момент со саканиот актер.

Големото семејство и сега, како и секоја година, празниците ги поминува во Ајдахо, а имаше и неколку фотографии на кои Мур и Вилис позираа заедно со нивната 28-годишна ќерка Талула. На фотографијата мајката и ќерката позираа прегрнати, а им се придружи и Брус кој го гледаше нивното милениче кучето Пилаф.

Изворот додаде дека времето заедничко на семејството и традициите отсекогаш биле посебни и дека нивните собири сега продолжиле и станале уште поубави, и покрај болеста на актерот.

„Брус не може да зборува многу и се чини дека не разбира многу од она што другите го зборуваат. Ема стана негов глас и некој што комуницира за него. Има денови кога тие забележуваат делови од стариот Брус, но тоа се кратки моменти.

 

Scroll to Top