Поради здравствени проблеми Џејми Фокс заврши во болница

Американскиот глумец Џејми Фокс заврши во болница и во моментов се опоравува од медицински компликации. Ќерка му Корин прва објави за неговата состојба.

„Сакавме да споделиме со сите дека татко ми вчера имаше медицински компликации. За среќа, поради брзата реакција и одличната грижа на лекарите, ќе се опорави за брзо“, рече Корин.

Извори блиски до Фокс за ТМЗ рекоа дека Џејми е во болница и дека бил донесен во вторникот утрото, а неговата состојба била толку сериозна, што ги загрижил сите членови од семејството.

„Добрата вест е тоа што сега може да комуницира“, рече извор близок до глумецот.

 

 

Scroll to Top