Поранешниот на Моника Белучи ќе стане татко

By

Поранешниот сопруг на Моника Белучи, францускиот актер и режисер Винсент Касел очекува дете со 30-години помладата  манекенка и модел Тина Кунаки.

dobivaj vesti na viber

Појавувајќи се на премиерата на филмот во Париз, се забалежуваше дека Кунаки е бремена. Парот се венчаа летово во август на скромна свадба во југозападна Франција, и Касел истакна дека е премногу среќен со Тина. Неговата сопруга еднаш изјавила дека кога се запознала со актерот, таа дури и не знаела кој е тој.

“Јас пораснав во село. Немавме телевизија и не одиме во кино. Кога бев дете, моите интереси беа ограничени само на училиште“, изјави еднаш Тина.

Внсент беше во брак 14 години со Моника Белучи, во која доби две ќерки, 13-годишната Дева и 7-годишниот Леон, а ниту еден од нив не разговараше за причините за разводот.

Ќе ви се допадне