Порториканката од „Деспасито“ покажа како се вежба

Зулејка Ривера, некогашната мис на Порторико и победничка на натпреварувањето „Мис универзум“, им објасни на фановите како се вежба.Сите што го гледале спотот за песната „Деспасито“ сигурно ја забележале атрактивната Зулејка Ривера, која ја глуми заводничката. Занесната Порториканка воодушеви многу мажи, но и жени, во светот со својата убавина.Гледајте го спотот за песната „Деспасито“ во кој се појавува Зулејка Ривера:

Инаку, Зулејка е поранешна мис на својата земја, а своевремено беше и победничка на натпреварувањето „Мис универзум“. Мајка е на едно дете и има совршена линија, која се должи на макотрпното вежбање.

Зулејка на својот инстаграм-профил објави две снимки на кои откри како изгледа нејзиниот тренинг.

Is the only reason you are holding me tonight? ‘Cause we’re scared to be lonely? 👙👉🏽 @zkswimwear

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

Првин вежбаше со сајли, каде што, меѓу другото, го затегнуваше и задникот.

Pero ven acá!!!! Cuál es el maltrato??? Te andas buscando uno 🥊 🤣🤣🙌🏻 well done today by @marcoslopezfit

A post shared by Zuleyka Rivera (@zuleykarivera) on

А потоа се пофали со правење стомачни на вреќа за бокс. Таа вреќата ја прегрна со нозете и почна да ги работи стомачните додека тренерот удираше со ракавиците во пределот на стомачните мускули.

Само можеме да кажеме: Зулејка, секоја чест!

Видете како Ривера, ѕвездата од спотот за „Деспасито“, прави стомачни:

 

 

Scroll to Top