Посинокот на Витни Хјустон е прнајден мртов

By

Дваесет и осумгодишниот посинок на популарната пејачка Витни Хјустон, Боби Браун Џуниор е пронајден мртов, пренесуваат светските медиуми. Боби кој е син на 51 годишниот музичар Боби Браун, сопруг на почината дива, починал на сличен начин како и популарната пејачка.

Според пишувањата на медиумите, причината за смртта засега не е позната, но, во полицискиот извештај е наведено дека смртта настанала под сомнителни околности. Неговото безживотно тело било пронајдено вчера попладнето во неговиот дом во Лос Анџелес.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @whois_riorose

Веднаш била повикана итна помош, но лекарите не можеле да направат ништо. Истрагата е во тек. Боби е едно од седумте деца на контроверзниот музичар. Мајка му е Ким Вард, со која Боби ја има и ќерка. Нивната врска завршила во 1991 година, кога Боби се верил за Витни Хјустон.

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao animedao tv kissanime: Watch That Time I Got Reincarnated as a Slime Episode 13

GoGoAnime gogoanime pokemon: Watch Boruto: Naruto Next Generations (Dub) Episode 4 (https://gogoanime.be/m/Llga/ep-4)