Познатата актерка им одговори на критичарите: Извинете што имам одлични гради

Актерката Сиднеј Свини им возврати на критичарите на нејзиниот физички изглед со неодамнешна објава на социјалните мрежи.

На ѕвездата на „Еуфорија“ и е доста од коментарите и прашањата за нејзината фигура, а неодамна му возврати на еден продуцент кој тврдеше дека Свини „не е убава“ и „не може да глуми“. Во новата објава на Инстаграм, 26-годишната актерка ги разјасни чувствата за коментарите за нејзиниот изглед со порака на нејзината маица.

На неколку фотографии се гледа како актерката носи сив џемпер на кој е прикажана девојка од цртан филм што отскокнува, со натпис: „Извинете што имам одлични гради“. На друга фотографија, насловена како „добри времиња“, Свини се забавува со своите пријатели.

На почетокот на овој месец, Свини се најде на удар на холивудската продуцентка Керол Баум, која го критикуваше нејзиниот изглед и актерските способности за време на дискусијата по прикажувањето на нејзиниот филм „Dead Ringers“ од 1988 година.

„Не ја разбирам Сиднеј Свини“, изјавила продуцентката, објаснувајќи дека до тој заклучок дошла откако го гледала последниот филм на актерката, Anyone But You. „Сакав да знам која е таа и зошто сите зборуваат за неа“, додала Баум.

Баум откри дека дури и нејзините студенти на Факултетот за кинематографски уметности на Универзитетот во Јужна Калифорнија не можат да дадат задоволителна причина зошто 26-годишната ѕвезда е толку популарна. „Реков во училницата: „Објаснете ми ја оваа девојка. Не е убава, не може да глуми. Зошто е толку жешка? Никој немаше одговор“, се сеќава таа.

Не долго потоа, Свини одговори на нејзините критики. „Колку е тажно што една жена во позиција да ја сподели својата експертиза и искуство избира да нападне друга жена, тоа доволно зборува за ликот на г-ѓа Баум“, рече таа.

Scroll to Top