Познатиот актер и неговата 29 години помлада девојка привлекоа внимание во Кан

Францускиот актер Винсент Касел се појави на премиерата на филмот „Партенопа“ на Канскиот филмски фестивал, а со него на црвениот тепих позира и неговата 29 години помлада девојка, бразилската манекенка Нара Баптиста.

Парот се појави во елегантни комбинации, а на црвениот тепих разменуваа бакнежи и прегратки.

Да потсетиме, 57-годишниот актер на почетокот на минатата година се раздели од сопругата, 26-годишната манекенка Тина Кунаки, а со Нара се зближи по допишувањето на „Инстаграм“ и почнаа да го поминуваат времето заедно во Рио.

Scroll to Top