Познатите се простија од Кирсти Ели, те сакам и знам дека повторно ќе се видиме

Голем број познати личности се простија од Кирсти Ели, која на 71 година почина од рак. Меѓу нив беа и Џон Траволта и Џејми Ли Кертис. Траволта со Ели глумеше во „Види кој зборува“, а по филмот двајцата станаа многу блиски. Глумецот рече дека веста за Ели го погодила длабоко.

dobivaj vesti na viber

„Кристи и јас имавме посебна врска. Те сакам Кирсти. Знам дека повторно ќе се видиме“, рече Траволта и објави нејзина фотографија.

Кристи ќе остане запаметена по улогата во серијата за граѓанската војна „Север и Југ“, каде се бореше за правата на Афроамериканците, каде глумеше улога на богата белкиња која е заљубена во црн роб. Позната е и по улогите во филмовите „Гледај кој говори“ и сериите „Кафулето на здравје“ и „Третиот камен од сонцето“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by John Travolta (@johntravolta)

Scroll to Top