Принцезата Кејт Мидлтон во бело излезе пред јавноста прв пат по дијагностицираниот рак

Принцезата од Велс, Кејт Мидлтон, денеска го направи своето прво јавно појавување годинава на „Trooping the Colour“, во чест на роденденот на кралот Чарлс Трети. Се појави во бел фустан на Џени Пекам, со црни детали околу вратот и половината. Нејзиното последно појавување во јавноста како член на британското кралско семејство беше на Божиќ минатата година.

Во петокот, принцезата се огласи на социјалните мрежи за да го објави своето бавно враќање во јавноста. Во изјавата таа изрази благодарност за поддршката што ја доби и даде нови информации за своето здравје.

Откако се приклучи на кралското семејство кога се омажи за принцот Вилијам во април 2011 година, Кејт Мидлтон секоја година присуствуваше на „Trooping the Color“ заедно со други истакнати членови на британското кралско семејство. Со текот на времето, Кејт ги постави стандардите кога станува збор за пристапот до кралскиот стил на облекување, дозволувајќи ѝ на јавноста да биде сведок на стилската еволуција на Кејт низ годините.

Принцезата се појавуваше во светли бои, брокат принтови и секогаш со фасцинантни шешири.

Кога првпат се појави, во 2011 година, исто така, носеше бела комбинација, мантил-фустан со копчиња.

Scroll to Top