Принцот Филип заврши во болница

By

Сопругот на британската кралица Елизабета II, принцот Филип завршил во болница, пишуваат британските медиуми. Од Бакингемската палата соопштиле дека принцот бил примен во болница во Лондон, поради мерки на претпазливост.

Во соопштението е наведено дека 98 годишниот сопруг на кралицата е во болницата „Крал Едвард VII“, заради набљудување и лекување на неговата постојана состојба, пренесува „Асошиетед прес“.

Филип претходно бил на имотот на кралското семејство во источна Англија.

 

Ќе ви се допадне

Watch The Case Files of Jeweler Richard Episode 12

AnimeFreak: Perrine Monogatari Specials anime episode 1 online free at https://animefreak.ws sites like animefreak

AnimeKisa Watch anime online, English anime online HD

Candy Candy Episode 115

Gumroad: https://gumroad.com/animefreakws

Gitlab: https://gitlab.com/animefreakws