Првпат од 2018 година Оскарите повторно ќе имаат водител

By

Оскарите ќе имаат водител за првпат од 2018 година и ќе се вратат во својот долгогодишен дом во театарот „Долби“. Вечерта на доделувањето на Оскарите, наградата на Американската академија за филмски уметности и науки, повторно ќе биде со водител на церемонијата за првпат од 2018 година, објави американската телевизиска мрежа Еј-би-си, која секоја година ја емитува церемонијата. Овогодинешното 94-то доделување на Оскарите, кое е закажано за 27 март, се враќа во Холивуд и традиционално во театарот „Долби“.

dobivaj vesti na viber

Лани поради пандемијата на коронавирусот, Академијата организираше гала вечер на голема железничка станица во центарот на Лос Анџелес со намален број гости.

Засега не е познато кој ќе биде домаќин на церемонијата, но во 2017 и 2018 година тоа беше комичарот Џими Кимел, додека Кевин Харт ја одби понудата да биде домаќин во 2019 година, откако неговите пораки на Твитер, кои беа оценети како хомофобични, повторно се појавија на социјалните мрежи.

Академијата тогаш не најде замена за Харт, па разни актери се менуваа без да бидат домаќини на церемонијата.

Ќе ви се допадне

anime websites. 4Anime Watch high quality 1080p online anime with English subtitles. You can watch free anime movies and movies online at 4Anime. Just sit back and relax!

dubbed anime Hunter x Hunter (2011) (Dub)

4Anime Attack on Titan Season 2 (Dub) Episode 8

4anime biz 4Anime Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

Bleach Episode 359

4Anime One Piece

tải go88