Путин го откажа капењето на Богојавление поради короната

By

Рускиот претседател Владимир Путин, првпат нема да се нурне во ледената вода на Богојавление, поради пандемијата на коронавирус. Портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, изјави дека ги послушал препораките на претставниците на црквата и одлучил да не оди на Богојавленската бања, пренесува РИА Новости.

dobivaj vesti na viber

На Богојавление, верниците го слават денот на крштевањето на Исус Христос во реката Јордан, а на тој празник илјадници луѓе во Русија се капат во студените реки и езера. Меѓу нив традиционално секоја година се нурнува и Путин.

Ќе ви се допадне

https://aniwatch1.com/. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

Redo of Healer

anime stream TSUKIMICHI -Moonlit Fantasy-

english anime AniWatch SK8 the Infinity

AniWatch My Hero Academia Season 2

AniWatch Hunter x Hunter (2011) (Dub) Episode 144

tải go88