Рамбо стана каубоец

By

Силвестер Сталоне ги израдува фановите дека ќе го снима новото продолжение од серијалот за славниот ветеран Рамбо, инспириран од романот на Фирст Морбид. Но, актерот ги разочара со новиот изглед на главниот јунак.

Легендарниот, застрашувачки лик со мускулесто тело, сега е каубоец. Сталоне на својот инстаграм-профил објави фотографија на која позира како каубоец со шешир на главата.

„Вечерва почнуваме да снимаме“, најави кратко Сталоне.

 

View this post on Instagram

 

Tonight we start filming…!

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) on

На другата фотографија актерот јава коњи, во кожен капут.

И додека некои фанови со нетрпение го чекаат филмот, други се разочарани од ваквиот развој на ситуацијата.

 

View this post on Instagram

 

… Comes a Horseman Wild and Free. @rambomovie #rambo5

A post shared by Sly Stallone (@officialslystallone) on

„Рамбо каубоец?! Зарем Рамбо стана шериф? Доли Партон би била горда, ова не е Рамбо. Те молам кажи дека имаш долга коса, Рамбо не може без тоа. Рамбо мора да има долга коса“, му порачаа фановите.

Филмот се очекува да стигне во кината на есен следната година.

 

Ќе ви се допадне