Роберт де Ниро позираше со 10-месечната ќерка: „Внуците се воодушевени, таа им е тетка“

Легендарниот актер Роберт де Ниро (80) позираше со 10-месечната ќерка Гија и воодушеви многу следбеници.

На фотографијата до која дојде Пејџ Сикс, познатиот актер го гушка бебето во неговиот скут и нежно го става образот на нејзината мала глава.

„Таа е симпатична“ – рече Де Ниро во интервју за People, објавено минатата среда, а тој се насмеа на необичната динамика во неговото семејство откако го пречека седмото дете на 79-годишна возраст.

„Сите деца се многу воодушевени од неа. Дури и внуците. Таа им е тетка, а наскоро ќе станат тинејџери“ – изјави Де Ниро.

Покрај Гија, која ја пречека пролетта 2023 година со својата партнерка Тифани Чен (46), актерот е татко на Дрен (56), Рафаел (47), близнаците Џулијан и Арон (28), Елиот (25) и Хелен (12).

 

Scroll to Top