Роналдињо е пуштен од затвор

By

Еден од најдобрите светски фудбалери, Роналдињо, и неговиот брат Роберто де Асис се пуштени од притвор, откако вчера беа уапсени во Парагвај заради поседување лажни пасоши во кои пишувало дека се Парагвајци. Откако биле испрашувани неколку часа и полицијата го открила потеклото на нивните лажни пасоши, обвинителството се откажало од кривично гонење. Роналдињо и неговиот брат ја признале вината и откриле дека пасошите ги „добиле на подарок“ во авионот. Потоа двајцата биле ослободени од притвор.

Обвинителството на Парагвај сега е насочено кон бизнисменот кој е главниот виновник за оваа измама. Обвинителството проценило дека светската фудбалска легенда била жртва на измама и дека тој и неговиот брат испаднале наивни во целата ситуација. Дополнително, за влез во Парагвај воопшто не им бил потребен пасош, што очигледно тие не го знаеле.

За потсетување, бразилскиот фудбалер беше уапсен вчера со обвинение дека имал лажен пасош.

(Видео) Уапсен Роналдињо

Ќе ви се допадне

AnimeTV Watch anime online, English anime online HD

Chao Shen Xueyuan Episode 10

Animepahe: Slayers Movie 2 (Dub) anime episode Full online free at https://animepahe.cc dubbed anime

Watch anime online for free at TwistMoe watch anime free

Credly: https://www.credly.com/users/animefreakws

Onlineboxing: http://onlineboxing.net/jforum/user/editDone/110745.page