Роналдо се фали дека сексот со Георгина е подобар и од најдобриот гол

By

Фудбалерот на Манчестер јунајтед, Кристијано Роналдо, се пофали дека сексот со неговата партнерка Георгина бил подобар и од неговиот најдобар гол.

dobivaj vesti na viber

Во емисијата „Добро утро, Британијо“ на Пирс Морган, Роналдо рече дека најубав гол му биле ножичките за Реал Мадрид против Јувентус во Лигата на шампионите. Но, тоа не се споредува со искуството што го имал со Родригез во креветот.

„Со години се обидував да дадам таков гол. Имам дадено повеќе од 700 гола, но никогаш со ножички. Начинот на кој го направив тоа против големиот Буфон и неговиот Јувентус во Лигата на шампионите беше неверојатен. Тоа беше прекрасен гол. Мислам дека тоа беше мојот најдобар гол. Но, исто така тоа не можам да го споредам тоа со искуството што го имам во кревет со мојата Георгина“, рече тој.

Неговиот гол со глава беше исто така пресуден во победата од 3:0 против Јувентус во првиот четвртфинален натпревар таа година.

И неговиот поранешен тренер Зиденин Зидан бил воодушевен од тој гол, објасни Роналдо, кој сега сака да ја подигне врската со 27-годишната Родригез на едно повисоко ниво затоа што на тој начин ќе ѝ го оствари и сонот на мајка си.

„Еден ден ќе се венчаме, тоа е сигурно. Тоа е сон и на мајка ми. Таа е совршена и истовремено ми е и партнерка и пријателка. Можам да разговарам со неа и да ѝ го отворам срцето. Истото може и таа да го направи со мене“, рече Роналдо.

За потсетување, петкратниот добитник на „Златната топка“ во 2015 година ја заврши петгодишната врска со рускиот топ-модел Ирина Шајк, а врската со Родригез ја почна една година подоцна.

Тој и шпанската манекенка го добија своето прво дете Алан Мартин во 2017 година, а минатиот октомври објави дека чекаат близнаци.

Роналдо и Родригез, покрај трите деца од првиот брак, го имаат и Алан. Роналдо од првиот брак ги доби Кристијан Јуниор и близнаците Ева и Матео.

Идентитетот на мајката на Кристијан Јуниор засега не ја откри, а близнаците Ева и Матео се родени од сурогат-мајка во САД.

 

 

Ќе ви се допадне

AnimeDao - Watch English Subbed Anime Online | AnimeDao Official. AnimeDao provides you a free anime streaming platform with little to no Ads for better viewing experience.

JoJo's Bizarre Adventure: Golden Wind (Dub)

AnimeDao Hunter x Hunter (2011) Episode 140

watch anime dub AnimeDao That Time I Got Reincarnated as a Slime (Dub)

AnimeDao Naruto: Shippuden

animedao The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement

tải go88