Саманта се појави во палатата да се соочи со Меган Маркл

By

Саманта Маркл сестрата на војвотката од Сасекс Меган Маркл, се појави во палата каде живее кралската двојка. Таа беше придржувана од страна на лицата од кралското обезбедување.

Саманта јавно ѝ се извини на нејзината сестра јавно на британска телевизија, за навредите кои ѝ ги упатила на Меган откако таа во 2016 година влезе во врска со принцот Хари.

Саманта која на гости се појавила непоканета, пред вратите стигнала во инвалидска количка. Ја туркал нејзиниот партнер. Таа во Велика Британија пристигнала стигнала да се соочи со нејзината полусестра која поради лошите односи не ја поканила на својата венчавка.

Саманта која инаку се презива Грант, од пред неколку недели го носи презимето Маркл, а пред неколку дена го предупреди кралското семејство дека нејзиното однесување може да ескалира ако не и дозовлат да ја види Меган. Нешто што пдоцона и се случи.

За потсетување, Саманта во понеделникот раскажа јавно преку британска телевизија дека жали за навредите кои и ги упатила на Меган откако таа влегла во врска со принцот Хари во 2016 година. Саманта изјавила дека нејзиното однесување не било допустливо и дека ги преминала границите. Самата изразила жалење и сега го променила мислењето за кралското семејство.

 

 

 

 

 

Ќе ви се допадне