Сандра Булок се кае што глумеше во еден филм: И денес се срамам

Многу ѕвезди ќе издвојат барем една улога за која жалат, а тоа важи и во случајот со Сандра Булок. 59-годишната актерка се појави во бројни хитови, но во нејзината кариера има еден филм за кој жали. Како што вели, до ден денес се срами од улогата во филмот „Speed ​​2“.

„Отсекогаш ми беше непријатно да се појавам во „Speed ​​2“. Сè уште ми е непријатно денес. Бев јасна за тоа. Заплетот нема смисла. Бродот полека се движи кон островот“, рече таа.

„Speed ​​2“ беше објавен во 1997 година како продолжение на хитот „Брзина“ од 1994 година, во кој таа глуми со Киану Ривс. Булок се враќа како Ени, која се обидува да ја спаси ситуацијата со нејзиното момче (Џејсон Патрик) откако нивниот брод за крстарење е киднапиран. Ривс не се појави во продолжението.

Scroll to Top