Се омажи ќерката на Пол Вокер: До олтарот ја одведе Вин Дизел, најдобриот пријател на починатиот актер

By

Медоу (22), ќерката на трагично загинатиот актер Пол Вокер, се омажи за глумецот Луи Торнтон Алан. До олтарот ја одведе најдобриот пријател на нејзиниот починат татко, Вин Дизел, кој бил и кум на свадбата.

Манекенката на својот инстаграм-профил објави неколку слики и видео од венчавката. Таа и Луи се венчаа три месеци по свршувачката.

„Се венчавме“, напиша Медоу.

За потсетување, Пол Вокер, ѕвездата на „Брзи и бесни“, почина 2013 година, неколку недели пред 15. роденден на Медоу. Актерот загина на 40 години во сообраќајна несреќа, откако со Порше се заби во метален столб во Лос Анџелес, а возилото се запали. Вокер бил на совозачкото седиште во поршето.

(Фото) Ќерката на Пол Вокер му го честиташе роденденот на починатиот глумец

Ќе ви се допадне

Website https://wcostream.cc: Watch Gintama: Love Incense Arc wcostream Episode 2 we bare bears wcostream

I My Me! Strawberry Eggs (https://kissanime.mx/m/lNNo) Episode 13

ANIMEFLIX: One-Punch Man OVA anime episode 6 online free at https://animeflix.nl animeflix sailor moon

Website https://animeflv.uk: Watch Space Battleship Tiramisu ZWEI (Dub) animeflv Episode 13 anime sites

GoGoAnime: Major S2 anime episode 26 online free at https://gogoanime.be sword art online gogoanime