Се ожени Кевин Мек Кид од „Вовед во анатомија“

By

Ѕвездата на серијата „Вовед во анатомија“, Кевин Мек Кид се ожени со Ариел Голдрат. Тој и неговата жена го очекуваат првото заедничко дете.

dobivaj vesti na viber

Ова е втор брак за Мек Кид, кој беше 17 години женет со Џејн Паркер, а со која ги има децата Иона и Џозеф.

Актерот се прослави со улогата на доктор Овен Хант во серијата „Вовед во анатомија“. Тој почна да глуми во серијата во петтата сезона и оттогаш игра една од десетте главни улоги.

Ќе ви се допадне