Се продава кожената јакна на Мајкл Џексон

By

Црната кожена јакна што кралот на поп музиката, Мајкл Џексон ја носеше на неговата прва соло турнеја, ќе се продава на аукција. Јакната според проценките ќе да достигне цена од 100.000 долари. Џексон јакната ја носеше во текот на целата светска турнеја што траеше од 1987 до 1989 година.

dobivaj vesti na viber

Претходно, неговата црвено-црна кожена јакна од видеото за спотот „Трилер“ беше продадена на аукција за 1,8 милиони долари.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

watch subbed anime AnimeHeaven How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

My Hero Academia Season 5 (Dub) Episode 24

free anime Naruto (Dub)

AnimeHeaven Attack on Titan Season 3 Part 2

tải go88