Се разведува Вилијам Шетнер

By

Глумецот Вилијам Шетнер поднесе барање за развод од неговата сопруга Елизабет, по 18 години брак, пренесуваат американските медиуми.

ТМЗ пренесува дека 88 годишниот глумец имал предбрачен договор со неговата 27 години помлада сопруга и дека разодот треба да се одвива без никакви проблеми.

Според предбрачниот договор, ниту еден од нив нема да добие нешто што не му припаѓа, а разводот наскоро ќе биде финализиран и во судница.

Хантер и Елизабет се венчаа во 2001 година и немаат деца.

 

Ќе ви се допадне