Серија со спортски игри е првиот ТВ-проект на Хари и Меган на „Нетфликс“

By

Британскиот принц Хари и неговата сопруга Меган го најавија својот прв проект од нивниот мултимилионски договор со „Нетфликс“. Тие ќе учествуваат во производството на серија што ќе се занимава со натпреварувачите на спортските игри „Инвиктус“ за ранети ветерани во Хаг 2022 година.

Принцот Хари ќе се појави лично во документарната серија „Heart of Invictus“, но тој ќе учествува и во нејзиното производство како извршен продуцент преку продуцентската куќа „Archewell Production“s, објави „Нетфликс“ во соопштението.

Документарната серија ќе ги прикаже приказните за спортистите и организаторите кои се подготвуваат да се натпреваруваат на игрите „Инвиктус“, кои се одложени за следната пролет поради пандемијата на коронавирус.

„Нетфликс“ објави дека серијата ќе ја режира Орландо фон Ајнсидел, додека Џоана Натасегара ќе биде продуцент, а станува збор за дуо кое доби Оскар за краткиот документарец „Бела кацига“.

Игрите „Инвиктус“ се организираат за ранетите војници кои се натпреваруваат во повеќе спортови, а ги основал самиот принц Хари во 2017 година, кој служел војска во Авганистан.

Ќе ви се допадне

https://gogoanime1.be/. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

Dragon Ball Super Episode 123

GoGoAnime Dragon Ball Z (Dub) Episode 290

GoGoAnime Tokyo Revengers (Dub) Episode 22

sites to watch anime Demon Slayer -Kimetsu no Yaiba- The Movie: Mugen Train

anime stream GoGoAnime The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat