Шакира и Пике сè уште се следат на „Инстаграм“

Речиси една година по разделбата, Шакира и Пике и понатаму се следат на „Инстаграм“. Фановите на „Тик-ток“ објавија видео на кое пребаруваат дали фудбалерот и пејачката и понатаму си ги гледаат објавите на социјалните мрежи.

Сето ова се случува кога по мирната разделба, во јавноста се дозна дека Пике ја изневерувал Шакира речиси една година. За да му се одмазди, таа испеа песна во која ги исмеа Жерар и неговата врска со Клара Чиа Марти, па новата девојка ја спореди со „твинго“. Шакира на терасата од нивната заедничка куќа стави и вештерка, која наводно е мајката на Пике, а во јавноста се појави и видео на кое тие две наводно се караат додека Пике стои мирно покрај нив.

Пике пред неколку дена објави и прва фотографија со Клара на „Инстаграм“ и ја потврди врската.

@random_vnzla #shakira #pique #bzrp53 #bzrpmusicsession #fyp ♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira