Шпански медиуми тврдат дека мајката на Пике ја удрила Шакира

Шпанските медиуми пренесоа дека мајката на Џерард Пике, Монтесерат Бернабеу ја удрила Шакира. Колумбиската пејачка неодамна дозна за неверството на бившиот со помладата студентка Клара Марти. Потоа откри и дека свекрвата иако знаела, цело време го криела тоа од неа.

Британски „Сан“ пишува дека Бернабеу целото време знаела за неверството на син ѝ со младата студентка, а шпанските медиуми пишуваат дека најголемата причина зошто нема добар однос со пејачката е затоа што го криела тоа од неа.

„Целата работа зовре кога почна врската меѓу Пике и Клара. Двајцата се криеја во куќата на родителите на фудбалерот во Кабрилс во Шпанија“, тврди шпанската новинарка Лора Фа.

Според пишувањата на шпанските медиуми, извор близок до фудбалерот и неговото семејство, сведочел за физичка пресметка меѓу пејачката и Бербабеу. Извори тврдат дека двете имале две сериозни расправии.

„Бернабеу ја удри Шакира во лице пред Џерард и децата“, велат изворите, но досега ни Пике ни Шакира не ги потврдија овие информации.

Scroll to Top