Шварценегер објави фотографија со Сталоне: „Среќен роденден пријателе“

Арнолд Шварценегер му го честиташе роденденот на Силвестер Сталоне.

Актерот и поранешен гувернер на Калифорнија објавија неколку заеднички фотографии направени во текот на нивните кариери.

„Среќен роденден пријателе. Ти си шампион и легенда. Ме инспирираш мене и милијарди луѓе ширум светот“, напиша Шварценегер.

Ѕвездата на Терминатор, исто така, објави фотографии од него и Сталоне како резбаат тикви заедно, се смешкаат на настан на Планет Холивуд и позираат во опрема од 80-тите.

Во април, Сталоне и Шварценегер разговараа за нивното минато ривалство. Арнолд призна дека Сталоне му бил голема помош во кариерата бидејќи тие секогаш се натпреварувале. Сталоне, пак, изјави дека конечно имал што да го мотивира кога се појавил Шварценегер.

Scroll to Top