Сијара Вилсон им одговори на хејтерите кои ја критикуваа поради тоа што се појави полугола на Оскарите

Пејачката Сијара Вилсон им одговори на хејтерите кои ја критикуваа поради тоа што на Оскарите се појави со провокативен фустан. Објави видео во кое чекореше во долг бел чаршаф и го имаше покриено целото тело. На крајот им се насмеа.

@ciaraSelective outrage 😭

♬ original sound – Devon Guzzie

„Селективен бес“ напиша таа и доби поддршка од голем број нејзини фанови и пријатели.

„Луѓето ве критикуваат без причина. Изгледавте апсолутно прекрасно. Очигледно сите сакаат да се облечете вака, мило ми е што се пошегувавте“, и коментираа тие.

За потсетување, Сијара на забавата на магазинот Vanity Fair, која се одржува традиционално по секој Оскар, беше облечена во проѕирен мрежест фустан кој откриваше сè. Фустанот го спои со долги ракавици и не носеше ништо, освен црна танга.

Scroll to Top