Силвио Берлускони итно пренесен во болница поради проблеми со срцето

By

Поранешниот италијански премиер, Силвио Берлускони, бил итно пренесен во болница во Монако поради проблеми со срцето, потврди неговиот личен лекар Алберто Зангрило. Тој за италијанските медиуми кажал дека го видел Берлускони (84) во понеделникот и дека решил да го префрли во блиската болница, но и дека смета дека не е паметно да го донесат во Италија, која е оддалечена околу 15 километри.

Во моментов не се знае каква е здравствената состојба на Берлускони и дали неговите проблеми со срцето се надминати.

Берлускони имаше операција на срцето во 2016 година, а преживеа и рак на простата. Тој лани во септември беше хоспитализиран поради короната, а откако се опорави, изјави дека вирусот бил „еден од најопасните предизвици за неговиот живот“.

 

Ќе ви се допадне

Watch Haikyuu!!: To the Top 2nd Season Episode 10 (https://animeplanet.cc/m/d29k/ep-10) at website https://animeplanet.cc anime planet sign up

Attack on Titan Season 3 (Dub) Episode 12 at website https://funimationfree.com dragon ball z funimation dub