Симнати од Јутјуб каналот новите песни на Ана Николиќ

Поп ѕвездата Ана Николиќ на 27 јуни го објави новиот долгонајавуван албум кој содржи пет песни. Сепак, нејзиниот канал на Јутјуб беше симнат синоќа, а сите песни исчезнаа од дигиталните платформи.

Со оглед на тоа што песните немаа комплетен аранжман, а во песната „Роџендан“ имаше прекин на придружните вокали, а под нив не беа потпишани соработниците, српските медиуми отпрвин објавија дека токму тие, соработниците, решиле да повлечете нумерите од YouTube – затоа што имаат право на тоа.

За да не се погодува за што се работи, порталот Нова.рс стапи во контакт со Горан Ратковиќ Рале, кој ја компонираше музиката за сите пет песни на неговата партнерка, поп ѕвездата Ана Николиќ.

„Имавме технички проблеми. Денеска во текот на денот песните ќе се вратат на Јутјуб“, кратко изјави Рале и информираше дека наскоро заминува на одмор.

Scroll to Top