Славни дами кои тешко да ги препознаете ако немаат стилисти

By

Ни славните дами не изгледаат секогаш средено и гламурозно. 

Без разлика на тоа дали се поканети на некоја свеченост како што е доделувањето на Оскарите или одат на гламурозна забава по повод доделувањето на тие престижни филмски награди, славните дами се трудат за заблескаат. Баш затоа бараат помош од врвните стилист, шминкери и фризери.

Славните актерки, пејачки и манекенки ќе потрошат неколку часа за да се средат за најважниот црвен тепих во годината. Но, потоа веќе следниот ден се враќаат на својот „обичен“ живот, а без помош на стилистите, шминкерите и фризерите тешко е да ги препознаете.

Погледнете ја нашата галерија и погледете некои од славните дами кои присутвуваа на 92. доделување на Оскарите и како изгледаа ден по прославата.

Луси Бојнтон

Кортни Кокс

Адријана Лима

Натали Портман

Бри Ларсон

Џесика Алба

Салма Хајек

Хајди Клум

Лора Дерн

Маргот Роби

Ќе ви се допадне