Со нови фотографии, Ирина Шајк ја оправда титулата на една од најубавите жени во светот

Една од најпознатите манекенки во светот, Ирина Шајк, на своите приказни на Инстаграм покажа фотографии на кои е во црно бикини. Таа ги остави без здив своите фанови. 38-годишната девојка уживаше во викендот со својата седумгодишна ќерка Леа Де Сејн.

Инаку, Ирина е родена на 6 јануари 1986 година во рускиот град Јеманжелинск. Својата манекенска кариера ја започнала во 2004 година кога потпишала договор со агенција во Москва, а две години подоцна се преселила во Париз. Помалку е познато дека нејзиното вистинско презиме е Шејхлисламова.

Таа се здоби со меѓународно признание кога се појави како прв руски модел на насловната страница на „Sports Illustrated Swimsuit Issue“ во 2011 година.

Покрај успешната манекенска кариера, Ирина е позната и по врските со бројни познати личности.

Таа беше во врска со Кристијан Роналдо пет години, по што се бакна со холивудскиот заводник Бредли Купер со кој доби ќерка, а подоцна ја поврзуваа и со Канје Вест и Леонардо ди Каприо.

Scroll to Top