Софи Тарнер и Џо Џонас ќе се венчаат во Франција

By

Откако вчера музичарот Ник Џонас се венча со актерката и поранешна Мис на светот, Пријанка Чопра, неговиот брат Џо Џонас сака што поскоро да се ожени со својата свршеница, глумицата Софи Тарнер, пишува „Дејли мејл“. Свадбата, според весникот, треба да се случи следното лето во Франција. Британскиот весник се повикува на фотографија од „Инстаграм“, на која Марк Бајер, еден од гостите на свадбата на Ник и Пријанка, објавил слика од Софи и Џо и напишал „Франција 2019“. Брзо потоа тој ја избришал сликата.

Џо и Софи се во врска повеќе од две години, а се верија лани. Џо е познат како еден од музичарите во бендот „Џонас брадрс“, а Софи се прослави со улогата на Санса Старк во хит-серијата „Игра на тронови“.

Ќе ви се допадне

WCOStream Watch anime online, English anime online HD

Watch Ranma ½ Super (Dub) Episode 3

Sorcerer on the Rocks (Dub) Episode 2

AnimeTV: Blue Dragon anime episode 51 online free at https://animetv.cc anime tv demon slayer

Sketchfab: https://sketchfab.com/animefreakws

Twinoid: https://twinoid.com/user/10011847