„Спајсицата“ банкротираше – Мелани Б остана без скршен денар

Поранешната членка на „Spice Girls“, групата Мел Б, го потроши целото свое богатство кое го заработи во текот на својата раскошна кариера, а станува збор за износ поголем и од 40 милиони евра.

На судот во Лос Анџелес, каде се одвива нејзината бракоразводна парница, поранешната „спајсица“ изјави дека пари повеќе нема, и дека и останала само уште една нејзина компанија, која има нешто повеќе од 1000 евра на сметката. Нејзината адвокатка додаде дека за тоа заслужен е нејзиниот начин на живеење, додека била во брак со Степхан Белафонтом, пишува Дејли Мејл. „На крајот на годината никогаш немале пари да платат данок“, изјави адвокатката.

Додека била дел од шоуто „America’s Got Talent“, надовно примала плата од нешто повеќе од 202.000 евра, па многумина се прашувале како успеала да ги потроши сите тие пари.

Мел Б, наводно е голема љубителка на автомобили па така нејзиниот возен парк се наоѓа и „Bentley Continental GTC“, вреден нешто помалку од 202.000 евра, „Ferari California“, отприлика со слична вредност од 216.000 евра, вреден армиран Cadillac Escalade ESV, кој може да го удри струја, секој оној кој ќе го допре со рака.

Мел обожава дијаманти и скапоцен накит, а поседува обетка вредна 53.000 евра, два дијамантски прстени од кои еден вреди повеќе од три милиони куни, а другиот нешто повеќе од 202,000 . Свршеничкиот прстен и вреди над 500.000 евра, а често носи и Ролекс саати.

Shine bright like a diamond,thanks to @richie_nektalov

A post shared by Mel B (@officialmelb) on

Feeling very blessed today #sydneylifestyle #boatlife #familytime❤️ #nofilterneeded

A post shared by Mel B (@officialmelb) on

And breath…….. #sydney #workoutwithaview

A post shared by Mel B (@officialmelb) on

На торбите од луксузните брендови, како Birkin, Louis Vuitton и други потрошила наводно повеќе од четири милиони куни.

Со семејството често патувала на луксузни летовања, кои секогаш вклучувале и приватни авио превози, и најскапи хотели.

Минатата година потрошила 13.000 евра за една вечера само за да од Лос Анџелес, стигне во Лас Вегас, на концерт на Џенифер Лопез. Едно време во Мајами имале викендица вредна над три милиони евра.

Нивната семејна вила во Лос Анџелес во моментов се продава за нешто помалку од 7 милиони евра, а опремена е со џакузи, базен и три водопади, кино, теретана, и музичко студио.

2014 година поранешниот сопруг за роденден и подари приватен остров вреден еден милион евра. Нејзините три деца одат во најдобрите и најскапи приватни школи, а пејачката наводно само на своите асистенти, дадилки и чистачки годишно троши исто така над милион евра. И таа и нејзиниот поранешен сопруг зад себе имаат пропаднати бракови, а Мел Б, наводно на поранешниот маж досега му исплатила околу 2 милиони евра алиментација, а испраќа пари и за ќерката од првиот брак.

Белафон сега од неа бара да му плаќа алиментација и судски трошоци, но таа, се чини, не е во финансиска можност да ги исполни тие барања.

Together me and my sexy hubby @stephenthinks11 can’t be stopped!! #infinity #usagainsttheworld

A post shared by Mel B (@officialmelb) on

Scroll to Top