Стар сум, ама секси: Џим Кери наполни 60 години

By

Славниот глумец Џим Кери го прослави шеесеттиот роденден и во свој стил им кажа на обожавателите дека уште не е за фрлање. тој објави видео на Твитер во кое вели: Стар сум, ама секси. Кери не криеше дека е возбуден за роденденот.

dobivaj vesti na viber

„Ве сакам сите што се со мене сите овие години“, им кажа во објавата на обожавателите. Тие, пак, му се заблагодарија што со години ги смее и расположува.

Глумецот, за кого велат дека е еден од најнасмеаните луѓе во Холивуд, како дете имал многу тежок живот. На 12 години останал без татко и целото семејство било принудено до живее во комбе. Во една интервју призна дека тоа за него било многу трауматично искуство. Поради тешката ситуација на 15 години го напуштил училиштето и се вработил како вратар. Вели дека веројатно тоа и ќе го работел цел живот, ако не станел актер.

Денес Кери е еден од најбогатите комичари со заработка од 180 милиони долари, познат по уговите во филмовите „Маска“, „Глуп и поглуп“, „Лажго, лажго“, „Ејс Вентура“ и други.

Ќе ви се допадне

GogoAnime | Watch Anime Online - Gogo Anime Real. GogoAnime.be - The best website to watch anime for free thousands of anime episodes. Watch anime online in English at GoGoAnime. Subbed, Dubbed, No ADs.

How a Realist Hero Rebuilt the Kingdom

GoGoAnime That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2

watch anime free The Daily Life of the Immortal King [Chinese Dub]

That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Episode 6

GoGoAnime Seirei Gensouki: Spirit Chronicles Episode 5

tải go88