Стифлер од „Американска пита“ се разведува по четири години брак

Ѕвездата на „Американска пита“ Шон Вилијам Скот поднел барање за развод од сопругата Оливија, пишува магазинот „Пипл“.

Според судските документи, актерот ги навел „непомирливите разлики“ како причина за нивното раскинување. Актерот не ги користи социјалните мрежи, а во јавноста ретко се појавуваше со сопругата, па нивните заеднички фотографии се многу ретки.

Скот се ожени со Оливија, дизајнерка на ентериер од Лос Анџелес, на 21 септември 2019 година и поднесе барање за разделба на 2 октомври 2023 година. Тој побара заедничко правно и физичко старателство над нивната ќерка Френки Роуз, која е родена во 2020 година.

Актерот неодамна го стави на продажба својот дом во Калифорнија за 4,9 милиони долари.

Во 2012 година, Скот се вери со поранешниот модел на Викторија Сикрет, Линдзи Фримод. Актерот е најпознат по улогата на Стив Стифлер во „Американска пита“ од 1999 година и нејзините продолженија. Скот претходно изјави за „Пипл“ дека Стифлер е забавно да се игра.

Scroll to Top