„Така ние тоа го правиме“, рече синот на Вил Смит по инцидентот на сцената на доделувањето на „Оскарите“

By

Џејдан Смит, синот на оскаровецот Вил Смит се огласи по скандалот кој го направи татко му на доделувањето 94 Оскари. Тој го поддржа татко му и рече дека така тоа тие го прават во семејството, кога некој ќе им навреди нивен близок.

dobivaj vesti na viber

Тој рече и дека плачел по говорот на неговиот татко откако го добил Оскарот. За потсетување, скандалот настана откако Вил Смит му удри шамар на Крис Рок, кој пак претходно ја навреди жена му Џејда за нејзината фризура, споредувајќи ја со онаа на Деми Мур во „Џи Ај Џејн“.

 

Ќе ви се допадне