Тејлор Свифт направи селфи со принцот од Велс и неговите деца Џорџ и Шарлот

Принцот од Велс и се заблагодари на американската поп ѕвезда Тејлор Свифт за „одличниот концерт“ додека сподели фотографија на која таа се фотографира со него и неговите деца Џорџ и Шарлот.

Присуствувајќи на настапот на Тејлор Свифт на стадионот Вембли, идниот крал беше забележан како се забавува на хитот „Shake It Off“ додека го прославуваше својот 42-ри роденден, објави Sky News.

Лидерот на лабуристите Кир Стармер беше присутен и на отворањето на турнејата на американската поп-ѕвезда Тејлор Свифт Ерас во Лондон.

Свифт викендов ќе одржи три концерти во Лондон.

Scroll to Top