Тина Тарнер: Немав секс со Мик Џегер

By

Легендарната пејачка Тина Тарнер во своето последно интервју јавно проговори за поврзаноста со Џегер и со Дејвид Боуви и ги негира озборувањата дека некогаш во животот имала секс со нив.

„И покрај сè што се пишуваше, никогаш не спиев ниту со Боуви ниту со Џегер“.

Во истото интервју Тарнер рече дека токму таа му ги покажала најсексапилните движења на Џегер со кои со децении ги заведува жените, а не мајка му, како што знаел да каже фронтменот на „Ролинг стоунс“.

„Му требаше помош за неколку чекори за танцување, а јас бев танчарка. Никогаш не го призна тоа“, изјави Тарнер.

Ќе ви се допадне