Вечно младата Шер на 76 години со хеланки и потпетици низ улиците на Лос Анџелес

By

Познатата пејачка Шер (76) деновиве се прошета по улиците на Лос Анџелес облечена во хеланки кои ја оцртуваа нејзината линија, во комбинација со црни потпетици и чанта. Таа не крие дека за нејзиниот соврешен изглед најзаслужни се се редовното вежбање и правилната исхрана. Таа во една пригода откри дека ниту пуши ниту пие.

dobivaj vesti na viber

Во едно од своите интервјуа таа изјави дека не сака месо и дека внимава да внесува здрави производи.

„Млечните производи не се добри. Ако треба да консумирам млеко, ќе изберам безмасно. Сирењето го сметам за најлошото нешто за организмот. Тоа е масно и ќе го подигне нивото на холестерол во крвта“, рече таа.

Шер додаде дека тестенините ѝ давале многу енергија, како и овошјето. Таа често јаде банана, папаја и некатарини бидејќи содржат многу шеќер, но не е рафиниран.

„Тоа е нешто што отсекогаш сум го правела и едноставно уживам”, вели таа.

Ќе ви се допадне

Animeflix - Watch your favorite anime online FREE.. Animeflix - your number one source for FREE anime, subbed and dubbed. Watch your favorite anime online FREE.

ANIMEFLIX BANANA FISH Episode 22

anime sites Komi Can’t Communicate

Naruto (Uncropped) (Dub) Episode 220

My Hero Academia Season 5 (Dub)

animeflix website To Your Eternity

tải go88