(Видео) Адел се расправаше со лице од публиката поради Парадата: „Дали си глупав?“

Британската пејачка Адел јасно стави до знаење дека на нејзините концерти не се толерираат коментари со омраза.

Имено, за време на викендот, добитничката на Греми со вулгарност одговори на една личност од публиката која според видеото објавено на социјалните мрежи, за време на нејзиниот концерт извикувала погрдни зборови за Парадата.

„Извинете, дали дојдовте на мојот концерт само да кажете дека „Прајдот е с*ање“, налутено праша Адел. „Дали си глупав? „Не биди толку смешен“, рече таа.

Публиката аплаудираше и ја бодреше Адел, а таа продолжи: „Ако немаш ништо убаво да кажеш, ќути. Добро?”.

Scroll to Top