(Видео) Арета Френклин погребана во Детроит

By

Легендата на соул музиката Арета Френклин вчера е погребана во родниот град Детроит во присуство на нејзиното семејство и пријателите, меѓу кои имаше и многу познати личности.

Погребот траеше пет часа, а голем број нејзини обожаватели со часови стоеја пред црквата. На Френклин со свои настапи на погребот и оддадоа почит Стиви Вондер, Аријана Гранде, Чака Кан, а говор помеѓу дригите имаше и поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон.

Френклин почина на 16 август во својот дом во Детроит од рак на панкреас.

Ќе ви се допадне

AnimeHeaven - Watch HD Anime Online Free | AnimeHeaven.pro. AnimeHeaven is the best animes online website, where you can watch anime online completely free. No download, no surveys and only instant premium streaming of animes.

DON'T TOY WITH ME, MISS NAGATORO

anime online Dragon Ball Z (Dub)

animes online Attack on Titan Final Season

Yosuga no Sora: In Solitude Where We are Least Alone Episode 4

anime stream Jimihen!!: Jimiko wo Kaechau Jun Isei Kouyuu!!