(Видео) Додека бегаше од фановите Шакира турна постара госпоѓа

Додека се обиде да им побегне на фановите Шакира турна постара госпоѓа. Видеото на „Тик ток“ го сними еден од фановите, по што пејачката доби голем број критики.

Неколку полицајци ја опколија областа за да обезбедат безбедност, но една постара жена успеала да ѝ се доближи ѝ да ја сними со мобилниот. Шакира ја оттурна, фаќајќи ја за раката, пред да се насмее додека се приближува до некои други обожаватели. Фановите ја нарекоа груба и непријателска.

„Јасно се гледа и изгледа навистина лошо со оглед на тоа што се однесува како дива“, напишал еден. „Ја сакам Шакира, но беше многу погрешно од неа што го направи тоа“, додаде друг.

Додека некои не беа задоволни од однесувањето на Шакира, други застанаа во нејзина одбрана. „Сè уште ја сакаме Шакира, понекогаш работите не се онакви какви што изгледаат“, напишал еден фан. „Престанете да создавате драма, ова не е ништо“, додаде друг.

@miriamlasalvaje Que piensas ustedes la empuja o no? #shakira #asino #nosevale #video #viral #viralvideo #viraltiktok ♬ Shakira: Bzrp Music Sessions, Vol. 53 – Bizarrap & Shakira

Scroll to Top