(Видео) Фановите го обвинија синот на Том Хенкс за расизам

By

Синот на холивудскиот актер Том Хенкс, Чет, е критикуван затоа што користел „расистички фонт“ на неговата нова колекција облека, со контроверзно име „Лето на бело момче“.

dobivaj vesti na viber

Тој го користел фонтот gothica, кој е поврзан со движењата на белите суперматисти. Фонотот е сличне на Fraktur, кој го користел Хитлер за неговата книга Mein Kampf.

Од неговата пијар служба, објасниле дека името на колекцијата е само игра со зборови на името на песната на Мега Ти Сталион – “Hot Girls Summer”.

„Сфатете го тоа како сакате, но зборувам за Трамп. Зборувам за себе, за бели рапери, тој тип на мажи. Знаете ли што White Boy Summer. Тоа не е да се биде злобен и да се има предрасуди кон било кој на основа на различна раса, потекло или начин на живот. Сакам да видам бели момчиња и црни кралици како ги носат тие маици”, изјавил Чет.

Синот на Том Хенкс веќе бил критикуван поради расизам, бидејќи минатата година објавил снимка на кој имитира јамајкански акцент.

 

Ќе ви се допадне

online anime. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch That Time I Got Reincarnated as a Slime Season 2 Part 2

dubbed anime Kiss x Sis (TV)

AniWatch Attack on Titan Episode 17

free anime WONDER EGG PRIORITY

AniWatch Naruto: Shippuden

tải go88