(Видео) Излегувавме со други и затоа останавме само пријатели, рече Џорџ Клуни за врската со Џулија Робертс

Џорџ Клуни и Џулија Робертс никогаш не биле приватно во љубовна врска, а тоа било така затоа што секогаш двајцата биле во врски со други партнери. Вака одговори Клуни во интервју за „Акцес Холивуд“, дополнувајќи го одговорот дека биле пријатели и дека никогаш нема ништо повеќе од тоа помеѓу нив.

Холивудските ѕвезди зборувале за нивниот нов филм „Тикет ту Парадајс“, но и давале брзи одговори на прашањата ан водителката Кит Хувер

Прашан за нивните први впечатоци еден за друг, Клуни (61) рече дека Џулија Робертс смеела, а Робертс го нарече нежен. Ѕвездите потоа биле прашани за квалитетот на кој најмногу им се восхитуваат еден на друг. Клуни ја пофали како љубезна својата колешка, а Робертс рече дека таа ја почитува неговата сила на духот.

Потоа Хувер постави прашање кое многу од нивните обожаватели го поставуваат со години: „Дали некогаш сте си забраниле да имате врска ?“

„Дали ни е забрането да бидеме во врска? Мислам дека нема потреба да објаснуваме“, одговори Робертс.

Клуни даде повеќе контекст за тоа зошто никогаш не ги подигнале работите на друго ниво.

„Џулија секогаш беше во врска, или јас бев во врска. И веднаш станавме пријатели. Значи немаше ништо меѓу нас“, објасни тој.

Клуни и Робертс глумеа во повеќе филмови заедно, вклучувајќи ги „Оушн 11“ од 2001 година, „Исповедите на опасниот ум“ од 2002 година, „Оушн 12“ од 2004 година и „Мони чудовиштето“ од 2016 година.

Во најновата соработка глумат разведен пар кој повикува на примирје за да ја спречат нивната ќерка (Кејтлин Девер) да се омажи за маж кој штотуку го запознала.

 

Scroll to Top