(ВИДЕО) Како изгледаше првото шоу на „Викторија сикрет“ во 1995?

By

Магазинот „Харперс  базар“ објави фотографии и видео од првото модно шоу на „Викторија сикрет“ во 1995 година, кое се одржа во хотел „Плаза“ во Њујорк. Првото шоу на „Викторија“ е многу посиромашно издание во однос на луксузот што брендот  подоцна го наметна на модната сцена.

Првата ревија е едноставна, а манекенките носат на себе комбинации од каталог. Веќе со години шоуто на „Викторија сикрет“ има  сосема поинаква димензија. Тоа е едно од најпрестижните случувања на модната сцена. Годинава за првпат ќе се одржува во Париз.

 

 

Ќе ви се допадне

Watch My Hero Academia 2 (Dub) Episode 24 (https://kissanimeonline.com/m/6J7V/ep-24) at KissAnime kiss animes

Mushoku Tensei: Jobless Reincarnation Episode 1-2 Fansub at ANIMEFLIX the god of highschool animeflix