(Видео) Кардашијан за шминката на сестра ѝ: „Тоа е евтино ѓубре“

By

Ким Кардашијан е љубоморна на успехот на нејзината помлада сестра, откако нејзината нова козметичка линија ја нарекла евтино ѓубре, пренесуваат светските медиуми.

Кајли која е прогласена за најмлада милијардерка во светот, на една од своите реклами, ставала сенка за очи, но и биле потребни неколку обиди за шишенцето од нејзиниот производ да проработи.

„Тоа е евтино ѓубре“, коментирала Ким, која е љубоморна на сестра ѝ пишуваат медиумите.

Извор близок до нив двете вели дека Ким е љубоморна на сестра ѝ затоа што таа има 158.000 обожаватели на „Инстаграм“ од целиот свет. Додека бројот на фанови на Ким е помал за 1000 луѓе.

Ќе ви се допадне