(Видео) Кети Пери падна од столот среде „Американски идол“

Пејачката Кети Пери имаше незгоден момент, падна од столчето во последната епизода од шоуто „Американски идол“. Облечена како Ариел од „Малата сирена“, со цел да ја одбележи вечерта на „Дизни“, во еден момент падна од столчето. Поради обликот на костимот и долгата опашка, таа не можеше да се движи, но колегите судии Лајонел Ричи и Лук Брајан ѝ пријдоа на помош.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry)

Кети Пери објави видео и фотографија од целиот процес на облекување на костимот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by KATY PERRY (@katyperry)

Scroll to Top