(Видео) Лејди Гага објави видео од продолжението на Џокер

By

Лејди Гага на „Инстаграм“ објави видео од продолжението на „Џокер“, филм во кој таа ќе ја глуми Харли Квин. „Joker: Folie à Deux 10.04.24“, напиша Гага, на видеото на кое се гледа графики од машка и женска силуета кои ги претставуваат ликовите на Џокер и Харли Квин.

dobivaj vesti na viber

Фановите и коментираа дека едвај чекаат да го гледаат филмот. Џокер повторно ќе го глуми Хоакин Феникс, кој за улогата во 2020 година доби и Оскар во категоријата за најдобра главна улога. Ги собори и рекордите заработувајќи повеќе од милијарда долари.

Во продолжението „Џокер 2“ доаѓа во облик на мјузикл.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lady Gaga (@ladygaga)

Ќе ви се допадне