(Видео) Мајкл Китон по 30 години пак ќе го глуми Бетмен

By

Седумдесетгодишниот глумец Мајкл Китон по 30 години повторно ќе биде во улогата на суперхеројот Бетмен, во филмот The Flash, кој во моментов се снима. Китон призна за новата улога во емисијата на водителот Стивен Колберт.

Тој призна дека и по 30 години може да влезе во оделото на суперхерјот.

„Тоа веќе го направив“, рече Китон и објасни дека сè уште му одговара бројот.

За потсетување, Мајкл Китон го играше Бетмен во истоимениот филм на режисерот Тим Бартон од 1989 година, како и во остварувањето на „Враќањето на Бетмен“ во 1992 година.

Глумецот потоа го замени неговиот колега Вал Килмер во филмот „Бетмен засекогаш“, од 1995 година.

Ќе ви се допадне

Aniwatch - Free Anime Streaming Online - Aniwatch Official. Aniwatch Anime is another website offering audience to watch anime for free and viewers so far are quite impressed with the user-friendly interface

AniWatch The Seven Deadly Sins: Dragon's Judgement Episode 17

watch anime online Attack on Titan (Dub)

AniWatch The World's Finest Assassin Gets Reincarnated in Another World as an Aristocrat Episode 4

Horimiya Episode 6

watch anime AniWatch Demon Slayer: Kimetsu no Yaiba